Dec 10th آموزش ساخت شناسه ایرنیک ( ثبت دامنه IR )

آموزش ساخت شناسه ایرنیک (مرکز ثبت دامنه IR در ایران) برای ثبت دامین های آی آر، شما ابتدا میبایست یک شناسه در سیستم ایرنیک - مرکز ثبت دامنه در ایران - ایجاد کرده و این شناسه را بعد از انتخاب و خرید ... بیشتر »

Dec 10th راهنمای راه اندازی سایت شخصی در کمتر از ۳۰ دقیقه

در گذشته راه اندازی یک سایت برای بسیاری از افراد در حد یک رویا بود ولی امروزه همه میتوانند به سادگی برای خودشان سایت راه اندازی کنند و مطالب خود را منتشر سازند و یا تجارت خود را گسترش دهند. البته ... بیشتر »

Dec 10th چرا می خواهید وب سایت داشته باشید؟

قبل از شروع به انجام هر کاری باید هدفی داشته باشید. نداشتن هدف باعث سردرگمی و عدم حصول نتیجه ی دلخواه خواهد شد. بنابراین برای احداث سایت نیز باید هدف داشته باشید. هدف می تواند برای هر فرد متفاوت ... بیشتر »

Dec 10th انتخاب نام سایت (دامین)

به آدرس سایت، دامین (Domain) یا دامنه گفته می شود و هر دامنه دارای یک پسوند است که معروفترین این پسوندها  ir - org - com - net - info  است. به عنوان مثال دامنه ی سایت ساحل ریاضیات einollahi.org است. این نام کاملا ... بیشتر »

Dec 10th انتخاب هاست مناسب

هاست همان فضایی است که فایلها و اطلاعات سایت شما در آن قرار داده می شوند تا دیگران بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. در خصوص انتخاب هاست و اینکه باید به چه نکاتی توجه داشته باشید به مطلبی با ... بیشتر »

Dec 10th انتخاب سیستم مدیریت محتوای مناسب

سیستم مدیریت محتوا یا CMS یک نرم افزار تحت وب است که برای شما امکان مدیریت سایت را فراهم می کند بدون اینکه نیاز داشته باشید چیزی در خصوص طراحی، گرافیک و یا کدنویسی بدانید. در واقع برخی از بزرگترین ... بیشتر »

Dec 10th تعیین نمای ظاهری سایت و امکانات

پس از اتمام مراحل نصب و راه اندازی سایت، نوبت به تعیین پوسته، قالب و یا تم سایت می رسد. هرکدام از CMS های دارای گنجینه ای بزرگ از پوسته ها و تم های رایگان هستند که به سادگی قابل نصب می باشند. کافی ... بیشتر »

Dec 10th انتشار مطالب و آغاز کار سایت

حال سایت شما راه اندازی شده است و تنها یک گام با کامل شدن فاصله دارد. تنها کاری که باید انجام دهید ورود به محیط مدیریت (پیشخوان) و انتشار مطالب است. این قسمت در سیستمهای مدیریت محتوای مختلف کمی ... بیشتر »

Nov 8th ارایه بسته بروز رسانی امنیتی برای vBulletin 5

به اطلاع می رساند یک بروز رسانی امنیتی بسیار مهم برای انجمن ساز vBulletin ویرایش 5 ارایه شده است. این بروز رسانی ویرایش های 5.1.4 تا 5.1.9 را در بر می گیرد. به منظور حفظ امنیت سرویس میزبانی وب خود در صورت ... بیشتر »

Nov 8th حفره امنیتی بسیار خطرناک SQL Injection در جوملا 3

احتراما به اطلاع می رساند اخیرا یک حفره امنیتی بسیار خطرناک از نوع SQL Injection در برنامه مدیریت محتوای محبوب جوملا ویرایش 3 شناسایی شده است. این مشکل امنیتی در بروز رسانی اخیر ارایه شده از سوی تیم ... بیشتر »